https://www.vistapeyzaj.com/wp-content/uploads/2020/05/izmir-rulo-cim.jpg
Hazır Rulo Çim İzmir

Hazır çim kış bakımı ve yaz bakımı gibi mevsim ve hava koşullarına göre yapılması gerekir. Uygulama alanında hazır rulo çim tercih eden kişiler, çimler serildikten sonraki ilk 10 – 15 gün boyunca bol su vermesi gerekecektir. Toprağın nemini hiç kaybetmemesi önemli bir unsudur.

Mevsim şartları ve toprak yapısına göre sulama düzeni belirlenmektedir. Büyüme döneminde ise haftada 1 ila 3 kez sulama yapılması önerilmektedir. Hazır rulo çim bakımı kapsamında sulama derinliği 15 cm’i bulmalıdır.

Hazır Rulo Çim Ömrü Ne Kadar?

Hazır rulo çim ömrü ve dayanma süresi yaklaşık olarak 15 yıldır. Ancak doğru bakım uygulamalarının yapılmaması ve çim kalitesine göre ömrü farklılık gösterebilir.

Hazır çim kullanmak istediğiniz tüm alanlara uygun kaliteli ve uzun ömürlü rulo çimleri firmamız güvencesiyle tercih edebilirsiniz.

Rulo Çim Kaç Gün Sonra Biçilir?
Rulo Çim Biçme
Rulo çim ekimi ve bakımı kapsamında biçme işlemlerine de dikkat edilmesi gerekir. Bakım önerilerine uyarak uzun ömürlü olmasını sağlayacağınız çimleri doğru bir şekilde biçerek en iyi verimi almak mümkündür.

Hazır kalıp rulo çim serildikten sonra büyüme süreci için sulama ve gübreleme unsurlarına dikkat edilmelidir. Ortalama olarak 7 – 15 gün içinde çimin köklenerek toprağı tutmasının ardından biçme işlemi yapılabilir. Hazır rulo çim bakımı ve peyzaja dair tüm konularda profesyonel destek alarak firmamızın uzmanlığından yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir