https://www.vistapeyzaj.com/wp-content/uploads/2020/05/izmir-rulo-cim.jpg
Eğimli arazi nasıl düzeltilir

Eğilimli arazinin avantajları olsa da çoğu zaman dezavantajları öne çıkmaktadır. Eğilimli arazilerin yükseltilmesi ve düzlenmesi için birçok farklı yöntem uygulanabilir. Özellikle eğilimli arazilerde ev yapmak için zemin taraçalandırma gibi teknikler kullanılmaktadır. Bu tür teknikler ile yapı inşa edilecek alanla temel betonu dökülür. Temel betonunun kurumasının ardından eğim oranına göre ev temeli yükseltilir ve taraçalandırma işlemi ile zemin hazır hale getirilmektedir.

Eğilimli arazide bahçe düzenlemesi yapmak için bahçe sınırını derin bir şekilde kazmak gerekecektir. 60 cm toprağın altında olacak şekilde bir bahçe duvarı örülebilir. Toprağıın kaymasını önlemek için bu duvarın sağlam olması önemlidir. Eğilimli arazi yükseltme işlemli ile düz bir bahçe elde edilebilir.

Eğilimli Arazi Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?
Eğilimli arazide bahçe duvarı uygulamaları ile en iyi sonuçlar alınmaktadır. Eğim nedeniyle atıl durumda kalan alanların, yükseltme ve düzenleme işlemleri ile kullanıma uygun hale getirilmesi birçok yönden avantaj sağlayacaktır. Bahçe duvarı yapılacak yerlerde ilgili yönetmeliklere uygun şekilde işlem yapılması gerekecektir.

Eğilimli arazilerde de en iyi çözümleri sunan firmamız, bahçe düzenlemesi ve peyzaj işlemlerine yönelik her konuda profesyonel destek sağlamaktadır. Eğilimli arazi yükseltme işlemlerinde ihtiyaç duyulan tüm unsurlara firmamızın güvencesiyle ulaşarak, eğilimli arazilerde de en iyi sonuçları alabilirsiniz. Eğilimli alanda düz bir bahçe elde ederek verimli bir kullanım alanı elde edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir