https://www.vistapeyzaj.com/wp-content/uploads/2020/05/peyzaj-bahce-bakimi.jpg

Bahçe Bakımı İzmir

Bahçe bakımını kısaca tanımlamak gerekirse; budama, gübreleme, çim biçme, ilaçlama, sulama gibi işlemlerin zamanında ve en doğru bir şekilde yapılmasıdır.

Bu işlemlerin belirli bir zaman aralığında sürekli yapılması gerekmektedir. Bu sayede bahçelerdeki bitkiler ve çimler sağlıklı ve uzun ömürlü olması sağlanır.

Ancak bu işlemlerin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çünkü yanlış yapılan bakımın bitkilere yarardan çok zarar vereceği unutulmalıdır. Bundan dolayı bahçe bakımında uzman kişilerin bu bakımları yapması gerekmektedir.

Vista Peyzaj olarak yılların vermiş olduğu deneyim ile bahçelerinizin bakımını usulüne uygun bir şekilde yapıyoruz. Böylece her daim bakımlı ve yeşil bir bahçeye sahip olarak sizlere de sadece bu mükemmelliğin keyfini sürmek kalıyor.

Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Bahçe bakımı bahçede bulunan çim ve bitkilerin sağlıklı ve uzun ömürlü olması açısından çok önemlidir. Bu nedenle usulüne uygun bir şekilde yapılmalıdır.

Çünkü yanlış yapılan bahçe bakımı bahçenizde bulunan çim ve bitkilere zarar verebilir. Öncelikle bahçe bakımı mevsime göre farklılıklar göstermektedir.

Genel olarak sıralamak gerekirse; ilk olarak bahçedeki yabani otlar temizlenir. Ancak elle yapılan yabani ot temizliği ne yazık ki yeterli olmayacaktır. Bu nedenle çapalama makineleri ile yabani ot temizliği yapılmalıdır.

Ardından çit bakımı ve ağaç budama yapılır. Daha sonra toprak havalandırma işlemine geçilir. Toprak havalandırma işleminden sonra çim biçme işlemi ve son rötüşlarla bahçe bakımı tamamlanır.

Periyodik Bahçe Bakımı
Bahçe Bakım Hizmeti İzmir

Bahçe Bakımı Hizmetimizin Kapsamı Nedir?

  • Düzenli olarak belirli aralıklarla bahçeniz kontrol edilir.
  • Her ay düzenli olarak otomatik sulama sistemleriniz kontrol edilir.
  • Gerekli durumlarda çim biçme işlemi yapılır.
  • Yılın belli dönemlerinde çim gübreleme işlemi yapılır
  • Bitkilerin ve ağaçların belirli dönemlerinde budama işlemi yapılır.
  • Bitkiler için uygun zamanlarda eksik olan besin elementleri belirlenerek bitkiye ihtiyacı doğrultusunda uygulanır.
  • Her ay yapılan rutin kontrollerde hastalık ve zararlı kontrolleri yapılarak ihtiyaç duyulması halinde uygun ilaç seçilerek ilaçlama işlemi gerçekleştirilir.

Bahçe Bakımı Hizmeti Almak İçin Bizi Arayın