https://www.vistapeyzaj.com/wp-content/uploads/2020/05/izmir-rulo-cim.jpg

Hazır Rulo Çim

Hazır rulo çim, üretim tarlalarında özel bakıma tabii tutularak özel tohumlar ile en kaliteli üretilmiş ve en düzenli bakımları yapılmış çimlerin belli ölçülerde kalıplanarak getirilip, çim yapılmak istenen alana montajın yapıldığı yerleştirme tekniğidir.

Günümüzde bahçe ve peyzajın olmazsa olmazları arasında gösterilen rulo çimin güçlü kök yapısı ve yoğun dokusu ile tutmama riski hiç yoktur. Olgunlaşmış hale gelen çim özel bir makine ile ince bir kalıp halinde kesilir. Daha sonra toprak zeminin üzerine bir halı gibi serilir. Bu sayede çimin yerinde olgunlaşması için uzun bir süre geçmesi gerekmez.

Sıkı dokusu yüzeyi tamamen örter. Canlı ve güçlü kökler, çok kısa bir sürede yeni toprağı ile bütünleşir, uygulandığı yüzey ile mükemmel uyum sağlar; erozyonu önler; toz, çamur sorununu ortadan kaldırır.

Gürültüyü, sesi ve ısıyı emme özelliğine sahiptir. Karbondioksiti emerek havadaki oksijen miktarını arttırır. Çevreye oldukça estetik bir görünüm kazandırır.

Bu da alanın hem kalitesini hem de yatırım değerini arttırır. Basılmaya oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda örtücü ve hızlı yayılıcı özelliği ile kopma ve delinmeler de kendi kendini onarma yeteneğine sahiptir.

Bu sebeple oldukça uzun ömürlüdür. Bahçe ve peyzaj alanlarının sağlıklı ve yeşil kalmasının en doğru ve en kolay yolu hazır rulo çimlerdir. Tuz ve kirece dayanıklı olması sebebiyle denize yakın hatta denize sıfır bölgelerde de uygulanabilmektedir. Gerekli zemin hazırlandığında çok kısa bir sürede uygulanabilir. Bakımı oldukça kolaydır.

Bakımı ve temizliği doğru ve zamanında yapıldığı taktirde çimlenme özelliği devam eder. Bahçe ve peyzaj alanlarının baş belası olan yabani otlarla asla karşılaşılmaz. Haftada bir gün biçilmesi gerekir. Her biçimden sonra dokusu daha da güzelleşir ve kardeşleme yapar.

Hazır rulo çimlerde diğer sulama şekilleri göz önüne alındığında su tasarrufu sağlanır. Ülkemizin iklim koşulları göz önünde bulundurulduğunda hazır rulo çimler sürekli yeşil haldedir ve iklime uyum sağlar.

Siz de ideal ortamlarda güçlü bir şekilde yetişen, daha az su ve bakım isteyen aynı zamanda dayanıklı ve sağlıklı bir yeşil alan arayışındaysanız hazır rulo çimler tam da size göre!

Hazır Rulo Çim İzmir
Bahçe Çim Uygulaması İzmir

Hazır Rulo Çim Bakım Hizmeti

Bahçe ve peyzaj alanlarına hazır rulo çim ekimi yapıldıktan sonra periyodik aralıklarla düzenli olarak mutlaka bakımı yapılmalıdır.

Çünkü bakımı yapılmayan çimler görsel olarak çirkin bir görüntü vermesinin yanı sıra sağlıklı olmayacağı için çok fazla uzun ömürlü olmayacaktır. Bu açıdan hazır rulo çimlerin bakımı oldukça önemlidir.

Firmamız profesyonel ekipmanları ile hazır rulo çimlerinize en doğru ve en kaliteli bakım hizmetini vermektedir. Firmamız olarak bakım esnasında şunlar yapılmaktadır.

  • Çim biçimi
  • Sulama
  • Gübreleme
  • Keçeleme
  • Çim Havalandırma

Rulo Çim Hizmeti Almak İçin Bizi Arayın